top of page
dr-onur-topcu-banner.jpeg
HASTA YORUMLARI
Yorumlarımız DoktorSitesi.Com tarafından onaylı olan ve tedavisi bitmiş hastalarımıza ait yorumlardır.

2020 yılında sezaryen ile doğum yapmıştım doğumdan yaklaşık 1 yıl sonra şikayetlerim başladı yaptığım araştırma ile sorunumun istmosel olduğunu öğrendim. 2023 yılının başlarında Ankara’da doktor araştırmaya başladığımda doktor beyin bu alanda çalışması olduğunu gördüm. Benimle aynı rahatsızlığı olan hastaların çok olumlu görüşleri vardı ve randevu alıp gittim. Doktor bey beni çok dikkatli dinledi, anlattıklarımdan rahatsızlığımın ismosel olduğunu söyledi ve ayrıntılı bir şekilde muayene etti. Muayene sonucunda laparoskopi cerrahisine karar verdik ve yaklaşık 10 gün sonra ameliyatımı gerçekleştirdi. Ameliyatım çok iyi geçti. Sonrasında ne zaman kendisine birşey sorsam nazik ve bilgilendirici tavrı ile beni bilgilendirdi. Dr Onur Topçu’ya hem ameliyatım için hem de kendini geliştirip jinekoloji alanında danışanlarına ışık olduğu için çok teşekkür ederim.

Zel*** Ç***

Öncelikle Onur hocama sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum 4 yıl önce sezeryan ameliyatımdan sonra yoğun adet kanaması ve bitmeyen kahverengi çamur gibi lekelenme nedeniyle gitmediğim doktor denenmeyen tedavi kalmamıştı kimis hormon ilacıyla deneye deneye gitçez dedi kimisi menapoz dedi en sonda da rahi m alınacak dediler yeni bi doktor arayışındayken Allah Onur hocamı çıkardı karşıma tek bir basit ultrasonla sıkıntımın geçirmiş olduğum sezeryan yerindeki kusurdan kaynaklandığını söyledi ertesi gün hemen ameliyat oldum ve sezeryan yerindeki kusur düzeltildi milyonlar temizlendi üç saat sonra eve hiçbir şey olmamış gibi döndüm üç hafta oldu kontrollerimde de çok şükür bi sıkıntı çıkmadı Onur hocama spnsuz teşekkürlerimi iletiyorum ve şuanda etrafımda kadın hastalığından şikayetini duyduğum yakınlarıma ısrarla kendisini tavsiye ediyoum

min.. k..

İstmosel !! Adını ve ne olduğunu ilk kez duyduğum sezeryan kusuru😳 Son sezeryandan sonra dört farklı doktora belki 15 sefer gittim kimisi menapoz dedi kimisi adet söktürücü verdi kimisi hormon hapı derken artık yeter dediğim yerde Onur hocamı çıkardı Allah karşıma ilk ultrasonda hemen söyledi sorunun sezeryan yerinden kaynaklandığını ertesi gün ameliyat etti istmosel onarımı ve oluşan miyomları temizledi çok şükür hiçbir sıkıntım yok şuanda Onur hocam bitanedir her aradığımda hemen cvp veren açamadığında da iki dk sonra geri arayan her msjıma hemen cvp yazan kliniğinde kapıya kadar uğurlayan mükemmel bir doktor

min.. k..

Onur hocamın pek çok alanda olduğu gibi İstmosel ameliyatında da çok iyi olduğunu öğrendim. Hakkında çok fazla olumlu görüş vardı. Üstelik sosyal medya hesabında da bu ameliyatı pek çok kez yaptığına şahit oldum. Bu sebeple hiç tereddüt etmeden randevu alıp gittim. Aynı gün hem muayene hem ameliyat hem de taburcu oldum. Doktorum hem ameliyat için hem de hastalığın sonraki izlemi için bana güven verdi. En çok ihtiyacım olan da buydu. Doktoruma ve güzel ekibine her şey için teşekkür ederim. İyi ki varsınız.

şra..mirkirişçi

5 yıl önce;sezaryanla doğum yaptım!Sonrasında hiç bitmeyen şikayetlerim oldu!Bulunduğum ilçede,İzmirde vede İstanbulda Sayısızz doktora gittim sonuca ulaşamadım!En son izmirde gittiğim DR.BARIŞ BÜKE’nın tavsiyesi vede yönlendirmesi ile Ankaraya;Doç.dr.Hasan Onur Topçu’ya gittim vede laparoskopi ile ameliyat oldum!Henüz 9 gün olmasına rağmen şikayetlerim bitti!Her iki doktorumdan da Allah razi olsun!

e..demir

Sezeyan ameliyatı ile doğum yaptıktan sonra adetlerim sürekli parçalı yoğun bir şekilde devam etti zamanla bu kanamalarım uzadı 4 gün olan adetlerim 15. Güne kadar ara kanamalar şeklinde hep devam etti hayat kalitemi ve enfeksiyon anlamında saglığımıda etkiler oldu bu süreçte çok doktora gittim fakat bi tedavi önermediler daha sonra doktor deyiştirince şikayetimin isminin ismosel oldugunu söyeldiler ameliyatla düzeltileceğini ve tekrar açık ameliyat olmam gerektiğini dile getirdiler açıkcası bende açık ameliyattan çekindiğim için bu konuyu araştırdım elazığda ismosel ameliyatı yapan doktor vardı fakat açık ameliyat ile olacaktım araştırmalarım sonunda internetten Onur Topçu hocamı buldum iletişime geçtim kendisine şikayetlerimi anlattım beni çok ilgili bir şekilde dinledi ismoselin açık ameliyata gerek kalmadan histeroskopi ile düzeltilecegini aynı gün taburcu olabilecegimi söyledi bende zaman kaybetmeden ameliyatımı olmak için Ankara’ya Onur hocamın muayenesine gittim çok ilgili bir şekilde muayenimi olduktan sonra hastaneye geçtik ameliyat heycanı beni sarmıştı ama Onur hocam ve ekibinin güler yüzü anlayışı ilgi ve alakası sayesinde o heycanımı yendim ve mükkemel bir ameliyat gerçekleşti aynı gün taburcu oldum evime döndüm ameliyattan sonra şikayetlerim azala azala devam etti bu süreçte Onur hocamla görüştüğümüzde 2.3.ayın sonunda tamamiyle şikayetlerimin geçecegini söyledi ve oprasyonun üzerinden 3 ay geçti bugün konrolüm vardı Ankara’ya gidemedim ama Elazığ’da Muayenimi oldum muayenem bittikten sonra Onur hocam muayene olduğum doktorla tlefonda görüştü durumumu dinledi kendisi muayene eder gibi doktorumla herşeyi konuştu ismoselimin geçtiğini iğleştiğini öğrendiğimde nasıl mutlu oldum anlatamam bu süreçte sorularımı hep yanıtlayan yanına gidemesemde ayrı ilde muayenemi olmama ragmen ilğilenen Onur hocama çooook ama çoook teşekkür ederim.Elazığ’dan selamlar saglıkla kalın💐💐👏👏

tan...tin

2 başarısız tüp bebek denemesi sonrası istmoselim olduğumu öğrenince Onur hoca ile yolum kesişti. Onur hoca histeroskopik olarak istmoselimi onardı. Operasyondan 3 ay sonra kendiliğinden gebe kaldım. Halen inanamıyorum gebe olduğuma. İstmosel amelitayı için Onur hoca bir numara. Şu an da gebelik takibimi yapıyor.

Çi….em    Ka…..öz

 

Daha önce sezaryen kesi yerimde gebelik oluştu ve buna bağlı düşük yaptırıldım. Sezaryen kesi hastalıklarında Onur hocanın bir numara olduğunu öğrenir öğrenmez Onur hocadan randevu aldım. Ameliyatımı hemen iki gün sonra yaptı. Ameliyattan 3 ay sonra tedavisiz, kendiliğinden hamile kaldım. Onur hocayı herkese öneririm, çok bilgili, düşünceli bir doktor.

Ku…ru     Se..inç

 

Adetim bittikten sonra 10-15 gün süren lekelenmelerim olmaktaydı. İnternetten araştırınca bunun sezaryene bağlı olabileceğini öğrendim ve bu konuda en iyi hekim olan Onur hocadan randevu aldım. Bana ultrason yapar yapmaz istmoselimin olduğunu gösterdi ve bana ultrasonda herşeyi gösterdi, anlattı, halbuki daha önce o kadar doktora gitmiştim, hiçbiri istmoselim olduğunu söylememişti. Çok başarılı bir ameliyat sonrasında 2 ay içinde tüm şikayetlerim bitti, artık hiç lekelenmem yok. Onur hoca bence bu ülke için bir şans.

Em….e    Ün…ü

 

Ben dört sene içmediğim ilaç kalmadi hep bana menepoz başlangıcı dediler onur hocayi tavsiye etiler hocayi ardiğimda şikayetlerimi söyledim ve bana geldedi dirk seni ameilyat edecem çok şükür gitim beni hiç bekletmedi ve amelyat oldum sonuç dort sene boşuna hormon ılaçlari almışım şuanda onur hocaya minetarim mükemmel insan ve doktor rabim binlerce defa razi olsun ve çok ilğili doktor her aradigimda cevap verdi.

İz. ..adeniz

 

İzmir den Ankara’ya sadece Dr. Onur bey için geldim. 7 yıllık şikayetlerimin sebebini olan “istmosel” I bulup ameliyat etti. Bu 7 yıllık süreçte çok hekim tanıdım çözüm aradım ama hepsi yanlış tedavilerle sonuçlandı. Onur bey sakinliği, bilgisi ile hemen beni anladı. Ameliyat ım şahane geçti. Sağlığıma kavuştum Allah ondan razı olsun. Ekibi, muayenesi herşey çok iyiyidi. Bu pandemi döneminde sorunsuz bir şekilde tedavi oldum. İyiki varsın Dr. Onur Topçu , herşey için çok teşekkür ederim 

Ec. ..eren

 

Bana istmosel tanısı konulduğu zaman Onur hocamla tanışma fırsatı buldum. Yoğun araştırmalarım sonunda istmosel konusunda Türkiye’nin en tecrübeli hekimlerinden biri olduğunu öğrendim. Ameliyatımı histeroskopik olarak yaptı. Aynı gün Afyon’a dönebildim. Ameliyatın üzerinden 3 ay geçti ve bana hayatı kabus eden o kanamalarım artık kalmadı. Onur hocaya ne kadar teşekkür etsem azdır.

N.U.

 

İstmosel tanısını ilk duyduğumda telafuz bile edemiyordum. Araştırmalarım neticesinde istmosel konusunda Onur hocanın çok tecrübeli olduğunu öğrendim. Allahım utandırmadı. Onur hoca sayesinde ameliyat sonrası aynı gün evime, çocuklarımın yanına dönebildim. Artık kabus olan lekelenmelerim tamamen geçti. Size ne kadar teşekkür etsem azdır.

B.Y.

 

Hasan Onur Bey ile istmosel rahatsızlığım nedeniyle araştırmalarım sonucu tanıştım. Tanıştığım ilk andan itibaren yaklaşımıyla, anlayışıyla ve bilgisi ile bana inanılmaz bir güven verdi. Ameliyat olmadan önce gebe kaldım ve şimdi gebelik takibimi yapıyor. Gebelik sürecindeki en büyük destekçilerimizden biri. Sorulması muhtemel her soruların cevabını siz sormadan incelikle veriyor ve tutumuyla inanılmaz bir güven telkin ediyor. Tüm sorularımı büyük bir sabırla cevaplıyor. Bedensel ve ruhsal olarak zor olan gebelik sürecini kolaylaştırıyor. Kendisiyle tanışma şansımız olduğu için şanslı hissediyorum. İlgisinden ve desteğinden dolayı teşekkür ediyorum.

lan..NTÜRK

Yorumlarınız için tekrar teşekkürler. Sağlıkla kalın..

Doç. Dr. Onur Topçu
Kadın Hastalıkları – Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı

İstmosel hastamız Ece Hanım operasyon sonrasında kontrole geldi.

bottom of page